Діти майбутнього вивчатимуть Сміттєлогію замість зоології

5.0

22 червня стартувала інформаційна кампанія «Сміттєлогія 2016», присвячена темі сміття в природі. Кампанія реалізована українським фотографом, дизайнером та мандрівником Романом Неділько за підтримки Всесвітнього фонду природи WWF в Україні.
 
Кампанія «Сміттєлогія 2016» має привернути увагу українців до проблеми сміття в природі та наших містах. Ця проблема є дуже гострою не тільки для Кривого Рогу, де мешкає Роман, але й для всієї України, яка потерпає від завалів промислового та побутового сміття, забруднення повітря, ґрунтів та води повсюдно. Не менш серйозна ситуація і в світі – чого вартують тільки сміттєві плями за площею розміром з континенти, що дрейфують за течією в Тихому та інших океанах. Чи більш ніж 7 мільйонів смертей на рік у світі через забруднення повітря? А Ви знали, що риби у своєму м’ясі накопичують забруднення, що в тисячі разів перевищує рівень забруднення води?
 
«Проект «Сміттєлогія 2016» є абсолютно некомерційним й має одну мету - привернути увагу всіх нас до вкрай важливої теми - захисту та збереженню природи, нашої з вами домівки. Ідея проекту дуже проста: сміттєлогія - то така наука, яку будуть вивчати наші діти та онуки, якщо ми своєю байдужістю знищимо дику природу. Вони будуть вивчати різноманітні види сміття, замість представників тваринного світу... Це дуже важливо, хоч і здається, що такого не буде і це фантазія антиутопіста. Але це не фантастика, а наша реалія... Якщо ми з Вами не спинимо цього – в наших нащадків не буде майбутнього», - коментує автор проекту Роман Неділько.
 
Інформаційна кампанія складатиметесь з декількох видовищних принтів, що будуть поширені онлайн та оффлайн організаторами та партнерами. На принтах зображені елементи сміття, які замінили тварин у природі. На кшталт живих організмів вони мають свою систематику, яку будуть вивчати діти в рамках уроків сміттєлогії.
 
«Те, що проблема сміття в нашій країні існує, розуміє майже кожен українець. Але, на жаль, не всі замислюються над її масштабами та наслідками. Крім того, далеко не всі роблять хоч щось для її вирішення. Викидайте сміття у спеціальні контейнери, не залишайте сміття в природі, сортуйте відходи вдома та здавайте на переробку папір, батарейки, лампи, скло, пластик. Менше використовуйте пластикові пакети, не купуйте зайвого. Також ми закликаємо всіх приєднуватися до кампанії та поширювати оригінальні принти, тому що з Вашою допомогою вдасться привернути увагу більшої аудиторії. І ще хочу додати – звісно, в нашій країні ще не налагоджена система сортування та переробки сміття, але не треба всю відповідальність перекладати на інших. Донести пакет до урни влада чи бізнес нікому не заважають», - додала Катерина Куракіна, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю WWF в Україні.
 
Сміття в природі є вкрай небезпечним для тварин і рослин. При розкладенні пластика та іншого сміття виділяються шкідливі речовини, що забруднюють воду, повітря та ґрунти. Пластикові пакети перекривають доступ кисню водним тваринам та наземним рослинам. Тварини їдять пластик, заплутуються у пакетах, отримують поранення, що призводить до їх загибелі. Для людини сміття шкідливо забрудненням навколишнього середовища, що спричиняє різноманітні хвороби людей. 


За детальнішою інформацією звертайтеся:
Роман Неділько,
Автор проекту
E-mail: photoromio@gmail.com
 
Катерина Куракіна,
Менеджер зі зв’язків з громадськістю
WWF в Україні
E-mail: kkurakina@wwfdcp.org

Джерело: http://wwf.panda.org

Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковДіти майбутнього вивчатимуть Сміттєлогію замість зоології