Дитяча школа мистецтв №2 багатьом відкрила шлях у світ мистецтва

5.0

Дитяча школа мистецтв (ДШМ) № 2 м. Миколаєва

– початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад, який має статус державного закладу освіти. В Корабельному районі міста Миколаєва, в якому проживає близько 80 тис. мешканців, з яких більше 14 тис. дітей, це єдиний позашкільний заклад такого типу.

За роки свого існування школа мистецтв №2 здобула репутацію однієї з найкращих в Миколаївській області. У 2016р. вона пройшла державну атестацію і отримала найвищу оцінку з відзнакою. На обласному конкурсі-огляді ПСНМЗ ( 47 шкіл естетичного виховання області) "Школа року 2017" Дитяча школа мистецтв №2 отримала І місце у номінації "Школи мистецтв".

Заклад здійснює освіту за 16 фахами: музичне мистецтво (фортепіано, скрипка, бандура, домра, балалайка, гітара, акордеон, баян, флейта, кларнет, ударні інструменти, сольний спів та ін.), хореографічне, художнє та театральне мистецтво. Контингент учнів школи складає 411 учнів (311учнів - затверджений контингент, 100 – навчаються на основі платних послуг)

Заклад має свою історію, свої багаторічні традиції і здобутки. Школа створена в 1967 році як Жовтнева музична школа з контингентом 50 учнів. Лише вісім педагогів навчали тоді дітей грі на фортепіано, баяні, скрипці, викладали музично - теоретичні та хорові дисципліни. В 1975 році школа перейшла в підпорядкування місту Миколаєву і стала Дитячою школою № 7, а в 1981 році перейменована в Дитячу школу мистецтв №2.

Сьогодні в школі працюють 45 професійних педагогів, 7 з яких є викладачами вищої категорії, 13 - І категорії, 3 - старших викладачі.

Визначною особливістю закладу являється те, що 17 випускників школи попередніх років після закінчення вищих навчальних закладів, повернулися в Дитячу школу мистецтв №2 викладачами і сьогодні успішно працюють в рідній школі.

З Дня свого заснування Дитяча школа мистецтв відкрила шлях у світ мистецтва більше ніж 2000 випускникам, з них багато тих, хто закінчив вищі навчальні заклади мистецького спрямування. Ми пишаємось своїми випускниками, які навчаються і працюють у сфері культури і мистецтв не тільки в Україні, а й за її межами – Росії, Німеччині, Ізраїлі, Канаді, Італії. Найвідомішими з наших випускників є прекрасні сучасні музиканти: Євген Кібелєв (викл. Пляко В.А.) - ударник культового гурту «С.К.А.Й.», який працював також з відомими українськими естрадними зірками, Олександр Люлякін ( викл. Пляко В.А.) - ударник та один із засновників гурту «БумБокс», Віталій Маркітан (викл. Нікіфоров А.М.) - помічник режисера, актор Миколаївського академічного українського театру драми і музичної комедії; Олексій Малахов (викл. Пасхалова А.О.) - аранжувальник, поет та композитор, автор пісень для Ф.Кіркорова,Т.Повалій, М.Баскова, Д.Згурської та інших відомих зірок естради, Добкіна Марина Миколаївна - директор Обласного палацу культури. Відома миколаївська художниця – Надія Пінчук, майстер пейзажу, натюрморту, портретист – випускниця нашої школи.

Один з головних показників роботи школи - це результати участі учнів у конкурсних заходах- лише за минулий навчальний рік у конкурсах мистецького спрямування переможцями стали понад 40 учнів та 10 творчих колективів.

В школі 46 років працює викладачем фортепіано композитор, старший викладач Ірина Степанової-Боровської, яка є автором більше 200 фортепіанних творів для дітей та дорослих. Збірки композитора знають у багатьох містах України та за кордоном, використовують у навчальному репертуарі дітей.

Сьогодні школа створює унікальні мистецькі проекти – мюзикли з авторською музикою і з успіхом демонструє на власній сцені - на сьогодні це єдина сцена шкіл мистецької освіти, яка обладнана професійним світлом (соціальна партнерська програма Миколаївського глиноземного заводу ). В листопаді 2017р. в школі введено в експлуатацію першу серед шкіл естетичного виховання міста Миколаєва сучасну бібліотеку мистецтв, обладнану спеціальними меблями, у 2018 – роздягальні для хореографії, обладнані спец. меблями костюмерну та реквізитну. За останні 2 роки оновлено та поповнено фонд музичних інструментів школи, обладнано класи теорії музики та образотворчого мистецтва, бібліотеку школи сучасною апаратурою, комп’ютерною та копіювальною технікою.

Адреса Дитячої школи мистецтв № 2: 54050, м. Миколаїв, проспект Богоявленський, 332. Тел.: (0512) 64-61-35 (факс, сл.), 64-61-35 (сл.).

https://www.facebook.com/kramarova.nadya/videos/558571081318538/

« ЯКА ВОНА Дитяча школа мистецтв (ДШМ) № 2 м. Миколаєва ? «

 

www.dshi2.mk.ua   E-mail: dshi2.mk@ukr

 

 

Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковДитяча школа мистецтв №2 багатьом відкрила шлях у світ мистецтва