Головне – співпраця громади з усіма гілками влади

5.0

 Коментує Віта Антоненко.

Два дні поспіль всі бажаючи мали змогу взяти участь в семінарі на тему «Комунальна власність та житлово-комунальне господарство. Оптимізація роботи комунальних підприємств, ОСББ в ОТГШ – що має знати громада».

            Організував захід центр розвитку місцевого самоврядування в рамках реалізації програми «U-LEAD з Європою» - Програма розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку.

            Вступне слово лунало від директора Миколаївського ЦРМС Валентина Бойко, який розповів присутнім про що приблизно буде йти мова, а саме, про напрями та стратегію розвитку реформування житлово-комунальної сфери, про ОСББ в ОТГ та інше.  Також він зазначив, що якщо мова йтиме про місцеве самоврядування, то першою із можливостей становиться комунальна власність. А що стосується комунальної власності, то це є одна трьох форм власності, яка є поруч з державними. І фінансову, і матеріально-технічну базу складає земля, фінанси, комунальна власність – це є фундаментом для місцевого самоврядування. Далі мова йшла про визначення пріоритетів формування проекту, взаємовідносини з монополістами тощо.

            Основним тегом було: ОТГ – принципова НОВА конфігурація територій, для якої потрібні нові управлінські підходи. Перше, що потрібно зробити – закріпитися на місці серед чиновників. А друге, дізнатися, що входить в твій ресурс ОТГ у сфері ЖКГ.  Третє, витратна частина на послуги повинна бути не менш 65 відсотків.

            Головною метою мають бути:

 1. Створення робочих місць;
 2. Прибуток до бюджету.

            Експерт з питань ЖКГ Олександр Голуб, який і вів два дні семінару, детально розповів про діяльність ОТГ у сфері ЖКГ та загальну організацію вирішення житлово-комунальних питань. Олександр сам родом з Первомайську, Луганської області. За фахом робітник вугільної промисловості, десять років пропрацював на різних посадах. У 1992 році став провідним фахівцем. Цікаво відзначити, що шістнадцять років Олександр віддав підприємницькій діяльності у сфері житлового фонду та соціальних об’єднань. У 2006-му році призначили першим заступником міського голови міста Первомайськ, де проживало на той час сімдесят п’ять тисяч мешканців, із них міського населення – порядку тридцяти п’яти тисяч. Доповідач розповів багато фактів та історій про трагедії у сілах та населених пунктах Луганської області, що було неймовірно важливо та цікаво знати й чути з перших вуст того, хто спостерігав за цим наживо. Тоді йому довелося приймати екстрені дії, бо на початку військового втручання одним з першим міст, які зачепила ця трагедія, було Первомайське. У 2015 році Геннадій Москаль призначив своїм заступником, і ця співпраця відбувалася протягом шості місяців. Спікер зазначив, що він не займався експлуатаційною працею.

            Також ним були надані такі рекомендації:

 1. Домогтися для полігону продовження терміну експлуатації;
 2. Співпраця з громадою та з усіма гілками влади;
 3. Визначити чия земля;
 4. Прийняти громадою місце складування відходів та погодити його сільською радою;
 5. Заключити договір з кожним мешканцем (де, куди, в чому він складатиме сміття);
 6. Визначити, чи обґрунтовані встановлені тарифи на послуги ЖКГ.

Взагалі, водогін – це співпраця з бізнесом. Тому, потрібніше віддати в оренду, комусь у комерційне користування, а не державне. В України існує принаймні дві кращих водопровідних асоціацій.

На заході були присутні представники Вознесенської сільської ради, Баштанської, Веснянської, Коблевської та Березанської ОТГ, голови селищних рад села Радсадівка та Дорошівна. А згодом до розмови також приєдналися активісти з Березнегуватської ОТГ.

            На другий день було підведення підсумків семінару та комунікація з учасниками – отримання зворотного зв’язку та надання відповідей на запитання. Треба відзначити, що всі присутні виразили одноголосну подяку за такий чудовий та продуктивний семінар, бо, буваючи на багатьох семінарах вони сказали, що цей вівся на зрозумілій людській мові, відбувалася дискусія з учасниками семінару. Під час завершального кінця, начальник відділу ЖКГ Веснянської сільської ради Валентин Бойко зазначив, що семінар сподівається, що семінар був плідним та відповів на усі запитання. І справді, в процесі семінару відбувався зворотній зв'язок з боку слухачів. Всі практичні поради учасники зможуть втілити у подальшій роботі.

Також були теги, що потрібно при прийнятті рішення щодо створення ОТГ потрібно враховувати:

 1. Економічне питання (чи обґрунтований тариф фінансово);
 2. Забезпечити контроль ринку розвитку.

            У присутніх були зауваження щодо того, що законодавство приймається швидше, ніж виконується на місцях. Тобто, не створене підґрунтя та підготовча база.

            Також велика подяка спікеру Олександру Голубу. Його місія «не просто побалакати, а засіяти зерно знань» була виконана на відмінно. Він відкритий до усієї громади – і це дійсно приклад для інших. Навіть після закінчення, спікер дав свої контактні номери аби завжди залишатися поруч з тими, хто потребує відповіді на запитання або допомоги. Всі присутні вдячні за корисні поради, цікаву інформацію та переданий власний досвід. Завдяки тому, що спікер використовував не стандартні теги, а висловлювався просто і дохідливо. Навіть ті присутні, які не мали відношення до ОТГ, мали змогу зрозуміти все, гідно оцінити доповідь.

            Окрім того, треба окремо треба відзначити центр розвитку місцевого самоврядування, завдяки якому присутнім вдалося побувати на такому семінарі. Ця недержавна неприбуткова організація виконує такі завдання, як:

 1. Надають тематичні експертні консультації, методичні рекомендації, а також організовують навчання з питань стратегічного планування, регіонального  та/або місцевого розвитку, інвестиційного діяльності та підприємництва, бюджетного процесу та бухгалтерського обліку.
 2. Сприяють підвищенню знань та навичок  з управління проектним циклом (у тому числі проектів, що фінансуються за рахунок Державного фонду регіонального розвитку та інших фондів) .
 3. Сприяють побудові діалогу, комунікації та підтримці інформаційно-просвітницьких ініціатив.

4. Сприяють підготовці та проведенню різноманітних заходів,  просвітницьких кампаній,  громадських і професійних форумів,  конференцій, семінарів,  виставкових заходів,  конкурсів,  інших заходів;

5. Забезпечують організаційно-методологічну підтримку і подальший супровід проектів та програм у сфері місцевого самоврядування та децентралізації влади;

6. Надають послуги громадянам,  суб'єктам малого та середнього бізнесу щодо впровадження проектів та програм,  пов'язаних із місцевим самоврядуванням;

7. Надають підтримку Мінрегіону.

 

Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковГоловне – співпраця громади з усіма гілками влади