Миколаїв може бути визнаний найстаршим містом України

5.0

Всеукраїнська суспільна організація «Відкрий Україну» стверджує про наявність достатніх підстав визнання міста Миколаєва найстаршим містом України. До числа таких підстав відносять археологічні дослідження, що проводяться на території міста. На сьогодні встановлено, що найстарша історія місцевості, де розташований сучасний Миколаїв, пов’язана з подіями в південній частині міста – Вітовці. Вже у четвертому столітті на цій території оселяються греки, чиї поселення виявлені поблизу с. Лупарево та Лимани. Також у другому-четвертому столітті просліджується перебування на вказаній території древніх слов’ян – антів.

В епоху пізньої бронзи на території Миколаївщини вже існувало місто, яке по оцінкам вчених нічим не поступалось легендарній Трої. Так, знайдені залишки древнього укріпленого міста, що отримали назву «Дикий Сад». Деякі археологи наважуються асоціювати знахідку з описаним в «Одисеї» Гомера «містом мужів кіммерійських», що знаходило на краю світу. Інші вчені стверджують, що воїни «Дикого Саду» приймали участь у Троянській війні.

На сьогоднішній день найстаршим містом України вважається Київ, але зважаючи на описані вище знахідки археологів, Миколаїв має всі шанси відвоювати це звання.

Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковМиколаїв може бути визнаний найстаршим містом України