МЗОШ №26 як приклад тих, хто береже ЕКОСФЕРУ

5.0

Проблема екологічної рівноваги є однією з пікових проблем 21 століття. Вона носить глобальний характер, тобто, стосується країн всього світу, і, навіть, загрожує загибеллю людства і, взагалі, будь-яких живих організмів, в разі порушення природних законів. Тому рішучі дії по збереженню природної рівноваги вимагають уваги всієї спільноти.

Коментує НеZалежний Оглядач, фотоматеріали г. "Школа Журналістики - Школа Життя" при МЗОШ №26.

Саме сьогодні стартував проект «School Recycling». В проекті поєднана щоденна співпраця багатьох екологічно відповідальних людей. Активну участь беруть: представники бізнесу, громади, органи місцевого самоврядування, перевізники та заготівельники вторинної сировини, управління та відділи освіти, дирекції навчальних закладів, батьківські комітети, учнівське самоврядування та пересічні громадяни.

Автором є Юлія Мархель (0930307303)  – голова всеукраїнського організаційного комітету, координатор всеукраїнського проекту.

Співавтор Анна Ганжул (0938279477) – голова організаційного комітету в Миколаївській області, координатор проекту в місті Миколаїв.

ЕКОПАТРУЛЬ – команда, яка складається з керівника – педагога (координатора) і 9 активних учнів 8-10 класів. Команда організовує проект та всі суміжні активності рекомендовані організаторами. В склад команди входять волонтери, які своїм прикладом та діями готові зробити свій навчальний заклад та колектив екологічно відповідальним, налагодити систему правильного поводження з відходами і дбайливого ставлення до довкілля.

МЗОШ №26 бере активну участь для розвитку екологічної свідомості та щоб бути більш відповідальними в ЕКОСФЕРІ, що також передбачено реформою «Нова Українська Школа».

По-перше, учасники проведуть шкільний марафон роздільного збору відходів. Створять ЕКОПАТРУЛЬ.

Далі приймуть участь у створенні соціальної реклами. Це буде у вигляді відео-ролика та постера.

Загальними зусиллями встановлено контейнери в усіх школах учасницях для щоденного сортування вторинної сировини в навчальних закладах шляхом залучення коштів з бюджету м. Миколаїв, благодійний внесок компанії PepsiCo Україна, громадський бюджет м. Кропивницький, спеціальні контейнери для збору фракції надані компанією Тетра Пак в Україні.

Учасники проекту здали на перероблювання 94 тони вторинної сировини тим самим врятували наприклад 567 дерев.

Навчальні заклади обслуговують згідно з підписаним договором компанії перевізника та заготівельника вторинної сировини. Київміськресурси, Вторма Миколаїв та локальні компанії, викуповують сировину по фракціях: макулатура, пластик, скло, метал, поліетилен, Тетра Пак та інші в залежності від місцевості та заготівельної спроможності. Вся сировина зібрана в рамках проекту відправляється на перероблювання. Після отримання додаткових ресурсів.

Чому саме МЗОШ №26?

МЗОШ №26 орієнтована на Новий курс розвитку освітньої реформи «Нова Українська Школа». Саме тому воно є однією з найактивніших учбових закладів, учні вже зараз розуміють багатогранність, цінності природи, усвідомлюють необхідність екологічного вибору. Саме за покликом серця вони займаються цією проблемою і своїм прикладом доводять, що треба стежити за зовнішньою середою.

Загалом, «хто, як не вони?!» повинні почати діяти у ЕКОСФЕРІ.

Саме з них, цих підлітків з МЗОШ №26, потрібно розпочинати очищення, оздоровлення ЕКОСИСТЕМИ країни в цілому.

Від екологічного стану залежить майбутнє на Землі. Але це майбутнє треба захищати і в багатьох діях це залежить від нас. Доля екології залежить від діяльності людей.

Подолання глобальних проблем, в загальному, є досить копіткою і тривалою справою. Перше на шляху подолання проблем - формування нового світогляду почуття глобальності, ненависті до насильства і любові до природи, відкриття нових технологій - екологічних і, звичайно ж, любов до справедливості, заснованої на правах людини і природи. Людству вже зараз варто задуматися про здоров'я екосистеми ..

Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковМЗОШ №26 як приклад тих, хто береже ЕКОСФЕРУ