П. Глазовий: - «Нехай від лих і бід усіх вас береже здоровий сміх!

5.0

П. Глазовий:

- «Нехай від лих і бід усіх вас береже здоровий сміх!

 

6 вересня відбувся вечір-портрет «Гумористичний феномен Павла Глазового» (до 95-річчя письменника), що проходив у Миколаївській обласній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова. Захід підготовлено у співпраці з сектором культури Вітовської райдержадміністрації Миколаївської області (завідувач Сергій Миколайович Гололобов), Віктором Смірновим, керівником зразкового театру слова "Дарунок неба" та молодіжної театральної студії. Ведучою була Карина Захарова.

Інформує  сектор культури Вітовської РДА

 Про відомого автора присутнім розповів С.М. Гололобов - завідуючий сектором культури Вітовської РДА . Зокрема, він сказав, що Павло Глазовий є автором близько двох десятків книжок сатири і гумору, 8 книжок для дітей. Гуморески П. Глазового входили до репертуару народних артистів України Андрія Сови, Анатолія Паламаренка, Валентина Дуклера, Анатолія Литвинова, Ніни Крюкової, Володимира Калашникова та багатьох інших майстрів. Поет, який любив веселий, здоровий сміх був щасливий від того, що пише простим людям. Іскристий гумор поета часто носив характер народного анекдоту. Але від того він не лише не губив щирої народної любові, а навіть ще за життя легендою. Вже багато років читачі різних поколінь із захопленням читають гуморески Павла Глазового, кожний знаходячи у його творчості щось своє. Павло Прокопович був людиною великого таланту. Він любив українську пісню, майстерно грав на акордеоні і, безумовно у репертуарі гумориста є чимало співомок, музичних творів.

В кінці своєї промови С. Гололобов побажав всім успіхів та творчого натхнення.

Прозвучала на  вечорі ось яка розумна та повчальна гумореска славетного автора:

Мавпа бігає по клітці,

Крутиться з розгону

І гукає до сусіда:

— Привіт Шимпанзону! —

А той пальцем кличе мавпу:

— Підійди близенько.

Не зви мене Шимпанзоном,

Бо я Шимпанзенко.

— Та який ти Шимпанзенко?

Дура в тебе мати!

Чого це ти раптом здумав

Ім'я поміняти? —

А той шепче: — Он прибили

Дощечку дубову

І мене перехрестили

На державну мову.

Засічи собі на носі:

За новим Законом

Я вже звуся Шимпанзенком,

А не Шимпанзоном.

З неї почала свій виступ Феник Наталя, головний методист Вітовського регіонального організаційно-методичного центру, лауреат обласних конкурсів. Також вона декламувала «Як Кузьму провчила жінка його мила», що з задоволенням сприйняли присутні.

На заході був присутній Віктор Смірнов з Олександром Колесніковим, його підопічний. Маленький Олександр вже є переможцем обласного та всеукраїнського конкурсу читців ім. П. Глазового. Сашко читав гумореску «Залізничий характер».

Дмитро Кремінь записав на відео привітання до присутніх та розповідь про гумориста Павла Глазового.

Колоритний тон гуморесок задавала володарка Гран-прі Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Золотий Лелека -2017» Мадіна Войциховська.

Музичним вітанням від юної леді Оксани Старієнко стали українські народні пісні, що лунали для гостей у залі.

У заході взяли участь письменники, літературознавці, театральні діячі. Гуморески та байки П. Глазового декламували лауреати всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців гумору та сатири «Усмішки Павла Глазового» .

Творчий доробок поета, література про його життя і творчість були представлені на виставці-перегляді «Патріарх українського гумору», де були представлені книги, збірки творів сміхотворця та його портрети.

Ведуча та гості безмежно були вдячні Віктору Смірнову, керівнику зразкового театру слова «Дарунок неба», Гололобову Сергію Миколайовичу, завідувачу сектором культури Витовської РДА, Феник Наталі Володимірівні, головному методисту Вітовського регіонального організаційно-методичного центру за талановитих вихованців, які сьогодні зробили захід таким наповненим історією та спогадами про поета, творчим, завдяки декламуванню гуморесок, показу відеороликів, де були відтворені рідкісні кадри з зустрічі з великим сміхотворцем, спогади сина Глазового та інші.

Звичайно є за що дякувати організаторів заходу, що я й роблю особисто, як представник сектора культури Вітовської РДА, висловлюю подяку за цікавий підхід до творчості Павла Глазового і за те, що не забувають таких великих людей.

 

Віта Антоненко

Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковП. Глазовий: - «Нехай від лих і бід усіх вас береже здоровий сміх!