Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях

5.0

Інформує "НеZалежний Оглядач"

 

Місто Вознесенськ  впевнено стає містом, в якому впроваджується багато цікавих проектів, модернізується система проїзду, загального життя, окремих соціальних структур, лікарень та іншого.

Вознесенськ приймає усіх бажаючих для передачі досвіду. Цього разу відбувся медіа-тур «Допомога Європейського союзу: підвищення енергоефективності на Миколаївщині». В рамках туру показали процес активної модернізації двох будівель лікарень. Учасники мали змогу побувати у Вознесенській центральній районній лікарні, де пройшла презентація проекту, а також демонстрація об’єктів впровадження проекту.

Керівник проекту фонду ПАУСІ - В'ячеслав Гусєв.

Голова міста Вознесенськ: Віталій Луков. 

Головний лікар Вознесенської – багатопрофільної лікарні : Володимир Красьоха .

Комунікатор проекту : Ілля Худяков.

Проект впроваджується Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ та Вознесенською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Ініціативи ЄС EU4Energy і Програми "Угода мерів - Демонстраційні проекти" (CoM-DeP).

Угода мерів є флагманської європейської ініціативою за участю місцевих та регіональних органів влади, добровільно зобов'язалися підвищити енергоефективність своїх міст.

З метою надання безпосередньої допомоги муніципалітетам-підписантам в ході реалізації демонстраційних проектів була створена Команда підтримки, що складається з міжнародних і місцевих експертів.

У жовтні 2015 року стартувала нова ініціатива - Угода мерів по клімату і енергії, котра визначила нові горизонти і добровільні зобов'язання: до 2030 року скоротити викиди CO більш ніж на 40% в порівнянні з базовим роком.

Під час робіт відбуваються візити студентів Вознесенського професійного ліцею. Майбутні спеціалісти мають змогу спостерігати реальну роботу будівельників та знайомитися з найкращими технологіями утеплення стін, заміни систем електропостачання, вікон та дверей. Для утеплення стін використовують метод «вентильованого фасаду», однією з головних переваг якого є можливість його монтажу у будь-яку погоду. Утеплювач – мінеральна вата товщиною 15 сантиметрів. Вони вивчають нові технології європейського будівництва, тут на практиці вони засвоюють, реалізовують свої здібності і знання. А також мають можливість працювати з новими будівельними матеріалами.

Будівельні роботи проходять у рамках проекту «Зниження рівня енергоспоживання в будівлях лікарень, які реалізує  Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського союзу та з частковим фінансуванням Вознесенської міської ради.               

В рамках проекту створили Ресурсний центр з енергоефективності, що консультує вознесенців щодо збереження енергії в побуті та правильної енергомодернізації своїх осель. Він також допомагає Фундації ПАУСІ організовувати різноманітні заходи, до яких входять Європейські Дні та Тижні Сталої Енергії. Під час них у Вознесенську проходять заходи, пов’язані з тематикою екології та енергоефективності: лекції, семінари, екологічні акції, дитячі конкурси, майстер-класи та багато іншого.

За підтримкою Ресурсного центру з енергоефективності Фундація ПАУСІ проводить у Вознесенську інформаційну кампанію з енергоефективності. Мешканців міста вчать ефективно користуватися водою, електрикою та теплом, тим самим скорочуючи свої щомісячні платіжки.  Ресурсний центр працює за адресом м. Вознесенськ, вул. Пушкінська, 3, офіс – 5. Телефон – 066 184 97 24. Тут ви зможете отримати практичні поради щодо утеплення, зменшення рахунків за енергію та інші консультації стосовно енергоефективності в побуті.                                                        

Сам проект – частина програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти», що діє в рамках загальноєвропейської ініціативи «Угода мерів». Підписати Угоди беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність своїх міст та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії. Їх головна мета -скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року. Таким чином вони сприяють розвитку екологічно орієнтованої економіки в своїх містах та підвищенню якості життя.

Метою проекту є зниження рівня енергоспоживання в двох будівлях лікарні до 62% та викиди СО2 – до 183 т/рік. Також підвищення енергоефективності у лікарні дозволить пришвидшити виконання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку

міста Вознесенська до 2020 року.

У будівлі педіатрії в рамках проекту проводять комплексне утеплення будівлі: фасаду, фундаменту та горища, а також частково замінюють вікна та двері для суттєвого зменшення витрат тепла в холодну пору року та збереження прохолоди влітку. Повністю замінюють застарілі системи електропостачання (проводку, автомати, силові шафи та ін.), освітлення, водопостачання та водовідведення. А саме, у будівлі педіатрії виконується: заміна покрівлі даху, встановлення теплового насосу (повітря, вода) для потреб опалення для гарячого водопостачання, заміна системи опалення зі встановленням індивідуального теплового пункту, утеплення зовнішніх стін,  стін цоколю (підземної та надземної частин), перекриття горища плаского даху, часткова заміна вікон і дверей, заміна системи електропостачання, системи внутрішнього та зовнішнього освітлення, водопостачання та водовідведення, встановлення блискавкозахисту, встановлення системи онлайн-моніторингу споживання енергоресурсів. А у будівлі поліклініки – заміна системи опалення  зі встановленням індивідуального теплового пункту, заміна вікон і дверей, облаштування ганків, заміна покрівлі даху (з шатрової на пласку), модернізація системи вентиляції.

Модернізують систему вентиляції, що дозволить суттєво покращити якість повітря в приміщеннях. Також у будівлі встановлять систему онлайн-моніторингу споживання енергоресурсів. Така система дозволить чітко бачити, скільки того чи іншого виду енергії було спожито у конкретний момент часу або протягом деякого періоду.

Загальний бюджет проекту становить 802 853 євро, з яких 635 458 – гранд ЄС, а 167 395 – кошти міського бюджету.

В'ячеслав Гусєв, керівник проекту зазначив, що реалізація подібного проекту – це чудова можливість для міста Вознесенська стати більш заощадливим та зробити свій внесок у покращення екологічної ситуації в країні. Адже всі гроші, що після завершення проекту могли б піти на енергопостачання для лікарні, підуть на розвиток міста. А зменшення енергоспоживання означає зменшення викидів парникових газів, що наносять шкоду екології.

Віталій Луков, голова міста Вознесенськ: «Ми бачимо, що ці проекти дуже довго готується, аналізується технічна документація, погоджується багато технічних рішень, у тому числі – з закордонними інженерами.

Головний лікар Вознесенської  багатопрофільної лікарні - Володимир Красюк під час прес-конференції зазначив, що у двох лікарнях будуть висіти штори, що поглинають тепло, а також будуть при вході та виході встановлені пандусі (зовні і всередині).

Але в кінці це дає добрий результат, коли проект завершується та дає реальне зменшення енергоспоживання».

Программа Европейского Союза

«Соглашение мэров – Демонстрационные проекты» (CoM-DeP)

ул. Костомарова, 1/3, офис 5

79005 Львов, Украина

Т/Ф: +38 (032) 253 87 04/05

https://www.facebook.com/COMDEP2014/

http://com-dep.enefcities.org.ua

 

За додатковою інформацією звертайтеся до Іллі Худякова, pauci.illia@gmail.com або за телефоном +38 067 384 60 09

 

 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
 • Підвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях
Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковПідвищення рівня енергоспоживання у Вознесенських лікарнях