"Пишаймося, що ми українці" - у Миколаєві відсвяткували День Соборності України-2018

5.0

22 січня на Миколаївщині відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України. Захід проходив у Миколаївському академічному  українському театрі драми та музикальної комедії. На святі були присутні представники органів публічної влади області та міста, керівники підприємств, установ та організацій, еліта Миколаївщини.

Про це повідомляє Віта Антоненко.

22 січня 1919 року було проголошено підписання акту злуки між Українською Народною Республікою й Західноукраїнською Народною Республікою. Ця подія сформувала  підґрунтя для становлення України, як незалежної, соборної, демократичної країни зі своєю національною ідеєю, традиціями, звичаями та історичним минулим.

У ці тяжкі часи важливо підживлювати підґрунтя, яке заснувалося тоді. Метою сьогоднішніх подій на сході країни є збереження незалежної, соборної України.

Територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

Урочисто вітав усіх присутніх з Днем Соборності голова Миколаївської ОДА   – Олексій Савченко:

- «Об’єднавши наші серця, душі, подякуймо нашим хлопцям, яких Миколаївщина втратила на сході України. Я сподіваюся, що ця хвилина мовчання буде не просто свідченням того, що ми їх пам’ятаємо, ця  хвилина мовчання свідчить про те, що ми своєю душею і серцем доторкаємося до вічного»  - з такими словами губернатор оголосив хвилину мовчання.

Після цього, губернатор нагородив грамотами ОДА представників області, зокрема, нагороджений був  Олександр Шаповалов (Воскресенський селищний голова ВІТОВСЬКОГО району) , Олексій Вадатурський (український аграрій, Герой України, засновник підприємства «Нібулон») та інші.

На обласних урочистостях була присутня і делегація із Вітовського району. Під час розмови із журналістами, завідувач сектору культури ВІТОВСЬКОЇ РДА – Сергій Миколайович Гололобов зазначив:  «У часи сьогодення кожному з нас необхідна глибока віра у гідне майбутнє рідного краю та України! Пишаймося, що ми українці й плекаймо все, за рахунок чого зберігається ідея єдності й любові до своєї Батьківщини».

Зі сцени зі святом присутніх вітали перший заступник голови облради – Іван Кухта та заступник міського голови – Юрій Степанець.

Відзнакою Миколаївської обласної ради – «За заслуги перед Миколаївщиною» І ступеню було нагороджено поета, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня.

Раніше, зранку 22 січня, відбулося покладання квітів  до пам’ятників Тарасу Шевченку й В’ячеславу Чорноволу, організоване представниками «Народного руху України».

Зокрема,  з 1990 року в країні існує неофіційна традиція святкувати цей день за допомогою «живого ланцюгу». 21 січня вперше була організовано «живий ланцюг» між столицею й Львовом у якості символу духовного об’єднання українських земель.  Після цього майже всі міста дотримуються цієї традиції, об’єднуючи  берега Дніпра й других рік.

Зі святом!

Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий Жидков"Пишаймося, що ми українці" - у Миколаєві відсвяткували День Соборності України-2018