СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ВІТОВСЬКОГО РАЙОНУ… ЯКЕ ВОНО?!

0.0

31.05.2018 р. Сергій Миколайович Гололобов – заслужений діяч естрадного мистецтва України, завідувач сектору культури Вітовської райдержадміністрації і Катерина Олександрівна Мірзоян – кандидат мистецтвознавства, провідний методист Вітовського районного організаційно-методичного центру відвідали телеканал ТАК-ТV (директор Головченко Г.О.).

Із телеведучою Катериною Носаль гості розкрили питання соціокультурного життя Вітовського району на прикладі творчого проекту «Музична Вітовщина-2018» - концерту учнів і педагогів дитячих музичних шкіл Вітовського району підпорядкованих сектору культури Вітовської райдержадміністрації: Мішково-Погорілівської дитячої музичної школи (Галицинівський, Українківський, Мішківський філіали) (директор Грачова І.С.) і Первомайської дитячої музичної школи (директор Кіча В.Г.), що відбувся у стінах архітектурного пам’ятника державного значення – Лютеранської церкви Христа Спасителя (кірха).

Окрім цього головними тезами, які розкрили С.М.Гололобов і К.О.Мірзоян були такі:

- Усі ми хочемо жити в країні, в якій можна було б пишатися не тільки славним минулим, а й сьогоденними здобутками і переконливими перспективами в майбутньому. У цьому контексті роль культури не можна переоцінити, оскільки саме вона формує нашу свідомість. Від культури залежать наші ідеали та амбіції, якість і стиль життя та мислення, якість наших стосунків. Культура – це, власне, базові цінності, смисли, етика та способи нашої поведінки. Все це зумовлює якість нашої професійної роботи і таким чином впливає на якість економіки. Адже не економіка створює людей, а люди створюють економіку. А хто створює людей? Культура! Врешті, культура існує там, де є людина. Саме людина є продуцентом, споживачем і носієм культури. А відтак і творцем людського в собі. Та й сама історія розвитку людства є не чим іншим, як історією становлення людського в людині. Дослідники слушно називають культуру другою природою. Тому культура і є стратегічним інструментом творення нашого майбутнього!

- Культура – це нерозривна єдність традиції та інновації, це збереження своєї сутності й одночасно розвиток. У контексті державної політики завдання сектору культури Вітовської райдержадміністрації Миколаївської області якраз і полягає в тому, аби генерувати таку місцеву культурну політику, яка забезпечуватиме рух уперед самобутньому і сильному Вітовському краю і врешті всій Україні.

- Унікальність сфери культури Вітовського району має стати чинником конкурентоспроможності. Ми не маємо підлаштовуватись під умовні стандарти й ховати власну ідентичність – треба її розуміти й гідно представляти свою унікальність.

- І на останок, завдання, над яким ми нині працюємо, - це перетворити Вітовський район  зі споживача культурного продукту на його виробника і партнера обласного і всеукраїнського культурного обміну.

Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковСОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ВІТОВСЬКОГО РАЙОНУ… ЯКЕ ВОНО?!