Вакарчук не підтримує квоти на україномовні пісні

5.0


Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук прокоментував введення на радіо квот на україномовні пісні, а також пояснив, чому більшість радіостанцій закривають необхідну кількість пісень записами його гурту.

Про це Вакарчук написав в авторській колонці на сайті "Новое Время".

Музикант наголосив, що вже не раз висловлювався щодо нового закону про квотування україномовної музики. І як людина, яка вірить в ринкові принципи, просто не може бути великим шанувальником будь-яких квот.

Питання квот в Україні завжди було дуже політизованим. Я так і не зрозумів, звідки беруться цифри, скільки української музики має бути в ефірі. Тим не менше, я намагався не коментувати це…, – зазначає Вакарчук.

Він також зазначив, що наслідки введення квот потрібно аналізувати, адже це має як позитивні, так і негативні аспекти. Так, у першому випадку, на радіостанціях буде з’являтися українська музика, якість якої буде поступатися західній, і це буде створювати комплекс меншовартості у слухачів. У другому випадку, ті, хто насправді не є великими прихильниками просування україномовного продукту, почнуть цинічно, а інколи навіть саркастично виконувати формальні вимоги, щоб абсурдизувати ці квоти.

Як приклад він наводить радіостанції, які через кожні 10-15 хв ставлять пісні "Океану Ельзи", "ніби показуючи цим, що у нас немає іншої музики. Таким чином вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту саму групу кожні десять хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот на україномовну музику в цілому"

Питання пісенного квотування в Україні музикант вважає надмірно політизованим, наголошуючи на невідомому походження цифр, скільки музики повинно бути в ефірі.


Джерело: radio24.ua

Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковВакарчук не підтримує квоти на україномовні пісні