Висвітлення реформ державного управління в медіа

5.0

Висвітлення реформ державного управління в медіа

 Коментує Віта Антоненко. Фото Вікторії Веселовської.

ГО "Миколаївський прес-клуб" в рамках Школи регіонального журналіста з висвітлення реформ була більш детально розглянута реформа державного управління в медіа.

Вітальне слово було надано Глібу Головченко (голова ГО "Миколаївський прес-клуб", генеральний продюсер ТК ТАК ТВ), Олександру Бухтатому (головний консультант Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України, доктор наук з державного управління) та Олександру Радченко (професор, головний науковий співробітник науково-дослідного відділу Національної академії державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, доктор наук з державного управління, Заслужений працівник освіти України).

Детальніше на тему "Що ми маємо реформувати в державній владі та державному управлінні" виступив Олександр Радченко зі своєю промовою про реформу держуправління в Україні та її логічні передумови для міркування, а саме про модернізацію та модифікацію (чим вони відрізняються і що є спільного). Він висловив свої зауваги щодо ситуації, що склалася в Україні.

Реальний процес модернізації системи державного управління відчужений від існуючих процесів опису адміністративної реформи і комунікації з її приводу.

Ми можемо зробити наступний висновок, що, критикуючи документ під назвою "Концепція Адміністративної реформи в Україні" ми будемо критикувати лише тільки використовуваний язик і, можливо, сам метод викладу, але до того, що відбувається  в процесі модернізації системи державного управління в Україні, це не матиме ніякого відношення.

Перш за все, мова Олександра Радченко була присвячена проблемі реформи державного управління в Україні, а не адміністративній реформі. Адміністративна реформа, як її у нас називають, по ієрархії проходження рішень зверху вниз в рамках регламенту, процедур, норм. Контроль через зворотний зв'язок при адміністративному управлінні здійснюється з центру і є строго ієрархічним. Мета найчастіше відома лише в керуючому центрі такої системи, а система заборон і секретності не дозволяє здійснити планування на елементарному рівні. Головними для такого типу управління є процедури і норми виконання вказівок зверху - система управління є системою субординації.

Тобто, ми бачимо, що без зміни системи управління, ми не можемо змінити ціль, об'єкт та побудувати іншу стратегію, а з іншого боку, всередині нинішньої цілі, з даним об'єктом та при відсутності політичної волі та технологій переходу (транзитології), тобто таких технологій, які дозволяють від одного стану системи переходити до іншого.

Олександр Бухтатий (головний консультант Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України, доктор наук з державного управління) виступив з доповіддю про реформування комунальних мас-медіа в Україні як чинник модернізації взаємовідносин влади та місцевої преси.

Також, провів роз’яснювальну бесіду з теми «Протидія перешкоджанню законній професійній діяльності журналістів в Україні»,  взявши до основи методичні рекомендації в цій галузі.

Розповіли про законодавчі аспекти взаємодії місцевих органів влади та мас-медіа. Окрім того, він презентував книгу «Організація діяльності державного службовця», пояснюючи чим вона так важлива для суспільства.

Одним з активніших спікерів був Євген Вовк з прес-клубу «Право».

Петр Семенович Квасницький, Олена Сорокіна («Гривня») та багато інших  задали продуктивний хід бесіді.

Спільно прийшли до висновку, що потрібно створити Всеукраїнський круглий стіл національної єдності про кодекс етики професійного журналіста та вже на ньому вирішувати основні питання.

Наприкінці заходу, підвела підсумки Людмила Савкова.

Окремо дякуємо Вікторії Веселовській за професійно сплановану організацію заходу.

 

  • Висвітлення реформ державного управління в медіа
  • Висвітлення реформ державного управління в медіа
  • Висвітлення реформ державного управління в медіа
  • Висвітлення реформ державного управління в медіа
Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковВисвітлення реформ державного управління в медіа