Юрист - це професія, яка надихає кожну людину

5.0

- "Юрист - це професія, яка надихає кожну людину. Оскільки юрист - це і правозахисник, і правоохоронець в одному обличчі. В мене в житті було три шляхи, оскільки не набирався дев'ятий клас: піти в ВПУ,  іти навчатися до іншої школи або в юридичний коледж" - розповідає засновник проекту Артем Кривцов під час Інтерв'ю. Дуже багато людей Артем залучає до своїх заходів, так як має не тільки юридичні знання, а й навички з молодіжної, соціальної політики.

Інформує «НеZалежний Оглядач»

Цікавим питанням під час бесіди Артема і молодої журналістки з юридичною освітою Анастасія Окупенко було таким:

- "Уявімо, що ти помічник депутата. Твої дії щодо покращення розвитку міста".

- "Спочатку, я, як помічник депутата, налагодив юридичну супроводжуючу депутата. Організував би регулярні прийоми громадян, електрону канцелярію. А що зробив би для міста? Нормальні лавки біля під'їздів, бо це реальна життєва ситуація. Виділив би матеріальну допомогу кожному пенсіонеру, а також, якщо б в мене був депутат з комісії молодіжної політики, то розроблював би подалі молодіжні ініціативи, проекти.  Бо саме студенти надихають мене на певні кроки у молодіжній політиці в юридичному руслі".

- "Хочу подякувати всім присутнім за те, що ви приходите, намагаєтеся використовувати всі можливості аби стати більш освіченим, для того, щоб у майбутньому реалізовувати якісь свої проекти. Якщо ви в подальшому, до речі, будете мати бажання розробити або реалізувати свій проект, то ми з радістю вам допоможемо. Хочеться побажати всім наснаги, щоб ви робили те, що саме ви вважаєте потрібним" - зазначила голова ГО "Центр політичного навчання" Меланія Саркісян.

Продуктивний день правопросвітницького проекту "Школа правової політики" був досить насиченим.  Як зазначив Артем Кривцов, спочатку шкода планувалася на місцевому рівні. Але вдалося залучити міжрегіональних спікерів. Тому, школа стала регіональною. День був цікавим саме тому, що сюди залучили людей різних верств та професій. І депутати міської ради, і підприємці, і студенти, і школярі, і голови громадських організацій і адвокати міжнародного рівня і Всеукраїнської кваліфікації.

Організаторами та партнерами Правопросвітницького проекту "Школа правової освіти" виступили Центр політичного навчання, Громадська організація "Молодіжний центр наукової діяльності", Управління молодіжної політики Миколаївської міської ради, Регіональний центр з надання БВПД у Миколаївській області, Центр молодіжної політики Миколаївщини, Правозахисне об'єднання "Ти ж юрист",  громадська приймальня уповноваженого у Миколаївській області, Eadric - європейський освітянський центр.

Під час відкриття заходу, організаційний комітет проекту вручив подяку за підтримку депутату Миколаївської міської ради Олександру Рєпіну.

Голова ГО «Центр молодіжної політики Миколаївщини» Максим Колєсніков подякував всім за присутність та окремо за те, що захід символічно збігся з його днем народження і самим приємним подарунком була велика аудиторія під час проведення Школи.

Депутат Миколаївської міськради Дмитро Січко виступив з темою «Депутат-юрист в органах місцевого самоврядування». Дмитро з задоволенням розповів все, що стосується цієї теми та відповів на усі запитання студентів.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області - Наталія Гнатуша зазначила, що всі організатори та куратори дійсно намагалися підібрати професійних спікерів. Це науковці, адвокати, адвокати-медіатори, громадські діячі, які поділилися своїм досвідом роботи і знаннями, які будуть в нагоді у майбутньому кожного.

Наталія разом з заступником директора Регіонального центру зазначили, що безоплатна правова допомога - дієвий механізм захисту прав людини та презентували в інтерактивній формі інформаційно-довідкову платформу "WikiLegaLAid" та розповіли про співпрацю центрів з надання безоплатної правової допомоги з параюристами. В ігровій формі на певних випадках присутні студенти вчилися вирішувати різні юридичні питання за допомогою презентованої інформаційно-довідкової платформи.

Адвокат-медіатор – Оксана Балацька виступила з цікавою темою «Медіація, як новий інструмент захисту прав людини». Що ж таке медіація? Взагалі, це позасудова процедура врегулювання різноманітних конфліктів (спорів) за сприяння незалежного посередника – медіатора. Відбувається як чіткий, структурований, організований за особливими правилами та методиками процес переговорів між сторонами конфлікту. Принципами цього є: добровільність, конфіденційність, нейтральність медіатора, відповідальність сторін, взаємоповага та рівноправність сторін, відкритість результату. Сфери застосування: різноманітні сімейні спори та спори про спадщину, спори у сфері трудових відносин, корпоративні спори, у сфері земельних відносин, в учбових закладах тощо.

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області – Світлана Одінцова розповіла про діяльність інституту з прав людини у Миколаївській області:

-  «Ми з вами живемо у правовій державі. Право є вищою цінністю. Це і права на особисте життя, право на свободу, навчання» - каже Світлана.

         Світлана розповіла про взаємозв’язок прав та обов’язків та про те, наскільки важливо їх знати і не боятися відстоювати, а також дотримуватися їх.

Виконавчий директор ГО «Правозахисне об’єднання «Ти ж юрист» - Аліна Жегунова провела бесіду з присутніми на тему «Правоосвітній захід: витрачений час чи незамінний досвід?».

Адвокат Тетяна Остапенко розповіла про особливості захисту прав людини в кримінальному провадженні та представництва інтересів у цивільних справах».

В кінці відбулося підбиття підсумків, присутні висловили свою подяку організаторам та спікерам, а організатори вручили сертифікати за участь у правопросвітницькому проекті «Школа правової освіти».

Подiлитися:

Пока нет комментариев

Написати коментар:
captcha
Новий розвиток сучасної української освіти
Валерий ЖидковЮрист - це професія, яка надихає кожну людину